Nagroda za szczególne zasługi w promocji uczelni

Krzysztof Wojewodzic, absolwent naszej uczelni (mgr – rocznik 2009) otrzymał z rąk prof. Marka Łyszczak, prorektora ds. Rozwoju i Promocji Uczelni Nagrodę za szczególne zasługi w promocji uczelni. Uczelnia w ten sposób chciała docenić dokonania ambitnego absolwenta, zaangażowanego w wiele twórczych działań. Nagrodę wręczono podczas Święta Uczelni 18 listopada 2010 roku.

Z laudacji wygłoszonej podczas uroczystości

Krzysztof Wojewodzic – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (magister zarządzania), absolwent psychologii na Uniwersytecie Glamorgan w Wielkiej Brytanii, w latach 2008-2009 przebywał na stypendium w USA; obecnie student Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim, stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W 2010 r. zajął trzecie miejsce w konkursie Studencki Nobel na najlepszego studenta w Polsce, nad którym honorowy patronat objęła minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbara Kudrycka oraz m.in. prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Krzysztof Wojewodzic jest także trzykrotnym zdobywcą tytułu Student roku.

Studencki Nobel to ogólnopolski konkurs organizowany od 2009 r. przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, ma na celu wybranie najlepszego studenta w Polsce, który pokona konkurentów na szczeblu uczelnianym, wojewódzkim, by dotrzeć do spektakularnego finału.

Liczne osiągnięcia naukowe, minimalna średnia w semestrze akademickim 4.0, działalność społeczna, posługiwanie się wieloma językami, naukowe pasje i osiągnięcia sportowe, udziały w sympozjach i stażach – to tylko niektóre wymagania oraz przymioty oceniane przez Jury.

Jury doceniło działalność naukową – Krzysztof Wojewodzic jest autorem 16 prac badawczych, publikacji i referatów, otrzymał także wiele prestiżowych nagród, m.in. stypendium British Psychological Society (Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego). Jury doceniło również działalność pozanaukową finalisty – tworzenie internetowej szkoły języka angielskiego.