Kryształowy Alumnus 2010

18 listopada 2010 r. podczas Święta Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wręczono statuetki Kryształowy Alumnus. Nagroda ta, ustanowiona z inicjatywy władz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, jest przyznawana absolwentom naszej uczelni za szczególne osiągnięcia naukowe w trakcie studiów, w pracy zawodowej, za działalność społeczną i filantropijną, za dokonania w sztuce, sporcie oraz za działania na rzecz rozwoju uczelni, a także wybitnym absolwentom, których dokonania życiowe zasługują na szczególne uhonorowanie.

Kryształowy Alumnus jest nagrodą przyznawaną corocznie i stanowi jedną z form aktywności, której celem jest nadanie nowych wymiarów relacjom uczelni z jej absolwentami i wychowankami.

W bieżącym roku Kapituła przyznała nagrodę:

Honorowego Kryształowego Alumnusa – Śp. Poseł Aleksandrze Natalli-Świat

Honorowego Kryształowego Alumnusa – Śp. Posłowi, Wicemarszałkowi Sejmu RP Jerzemu Szmajdzińskiemu

Kryształowego Alumnusa – poseł do Parlamentu Europejskiego Lidii Geringer de Oedenberg

Kryształowego Alumnusa – prof. dr. hab. Zdzisławowi Hellwigowi

Kryształowego Alumnusa – Michałowi Koseli

Kryształowego Alumnusa – dr. Bartłomiejowi Nicie

Lidii Geringer de Oedenberg przyznano Kryształowy Alumnus w imieniu środowiska akademickiego uczelni za dotychczasowe twórcze działania w obszarze kultury, organizacji życia kulturalnego i promocji działań artystycznych.

Profesor Zdzisław Hellwig otrzymał Kryształowego Alumnusa w uznaniu wieloletnich dokonań w zakresie pracy naukowej i dydaktycznej, osobistego zaangażowania w pracę organizacji akademickich oraz działań na rzecz instytucji o charakterze krajowym i międzynarodowym. Profesor Zofia Rusnak odebrała statuetkę w imieniu Profesora Zdzisława Hellwiga.

Kapituła Nagrody Kryształowy Alumnus doceniła twórczy wkład Michała Koseli w rozwój potencjału gospodarczego naszego miasta i regionu, w rozwój wykonywanej profesji. Pan Michał Kosela nie mógł uczestniczyć w uroczystości (statuetkę otrzymał kilka dni później, podczas obrad Senatu uczelni).

Najmłodszym z dotychczas uhonorowanych jest dr Bartłomiej Nita. Kapituła Nagrody przyznała Kryształowego Alumnusa w uznaniu dokonań laureata na niwie naukowej i dydaktycznej.